Aktuality

DOVOLENÁ

Vážení pacienti,
z důvodu dovolené nebude přítomen lékař v ordinaci v úterý 24.5.2022
K dispozici bude pouze zdravotní sestra.


Děkujeme za pochopení!
Ordinace Bezová.


Čas na očkování proti klíšťové encefalitidě, nově je plně hrazeno lidem 50+!


Dle dat SZÚ je v současné době Česko zemí s nejvyšším počtem případů klíšťové encefalitidy v celé Evropské unii. Nejpostiženější skupinou byli lidé ve věku 60-64 let, incidence tohoto onemocnění podle SZÚ v roce 2020 ale stoupala například i u dětí, včetně těch předškolního věku. Nejhorší situace byla v Jihočeském a Plzeňském kraji a v Kraji Vysočina. V ČR je proti klíšťové encefalitidě očkováno pouze kolem 30 procent obyvatel.
Očkování je jedinou spolehlivou zbraní proti klíšťové encefalitidě. Ochrana se vytvoří až u 99 % naočkovaných. Očkování není povinné, ale je doporučované. 
S očkováním proti klíšťové encefalitidě se doporučuje začít v zimních měsících, kdy klíšťata ještě nejsou aktivní. Základní očkování se skládá ze tří dávek podaných ve standardním anebo zrychleném schématu. Standardně následuje druhá dávka vakcíny po 1-3 měsících od podání dávky první, třetí pak s odstupem 5-12 měsíců po dávce druhé.
Klíšťová encefalitida je infekční virové onemocnění. Na rozdíl od lymeské boreliózy, kterou také přenášejí klíšťata, encefalitidu nelze vyléčit. Napadá mozek a mozkové blány. Projevovat se může lehkými bolestmi hlavy a zvýšenou teplotou, ale také prudkými bolestmi, vysokými horečkami, dezorientací, ztuhnutím šíje atd. Nemoc může také zanechat trvalé následky - ochrnutí, poruchy soustředění, snížení kognitivní výkonnosti a v krajním případě smrt. Proto je očkování proti této vážné nemoci velmi žádoucí.
Cena očkování pro mladší 50 let: 1000,-Kč vč. aplikace, každá pojišťovna přispívá poté na základě Vaší žádosti individuální výši příspěvků na základě předložení účtu za tuto vakcínu.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat! 


Zdroj: https://www.vzp.cz/o-nas/aktuality/nastava-cas-na-ockovani-proti-klistove-encefalitide


Očkování proti COVID-19 

Vážení pacienti, 

omlouváme se, ale z důvodu nízkého zájmu o očkování již nenabízíme možnost očkování proti COVID-19 v naší ordinaci.

Děkujeme za pochopení.


V případě zájmu o očkování doporučujeme využít služeb očkovacích center po předchozí registraci na následujících webových stránek https://registrace.mzcr.cz/, případně požádejte o pomoc na lince 1221.